Radobýl

Chládek & Tintěra

Chládek & Tintěra

Litoměřice

Residential

2019

Radobýl

Chládek & Tintěra

Chládek & Tintěra

Litoměřice

Residential

2019

Radobýl
Radobýl
6038
vyprojektovaných
m2
Odkaz

Čedičový lom

Motiv

Bydlení v zeleni

Tvar

Hexagon

Parcela se nachází na severo-západě Litoměřic, v území se smíšenou zástovbou rodinných i bytových domů. V rámci developmentu jsou navrženy tři bytové domy a dva rodinné dvojdomy.

Za tím musí být víc

České středohoří nevystihuje nic tak dobře jako kužely vyhaslých sopek rozeseté po krajině, kam až oko dohlédne. Aby se ale trojice podobných útvarů vyskytla přímo uprostřed Litoměřic? Za tím musí být něco víc.

Tenhle příběh vyrostl pod taktovkou

Vycházíme z jednoho obřího kamenného bloku

Sloupcová odlučnost čediče, princip povrchové těžby a následného zarůstání lomů zelení jsou jevy, které doslova tvarují celý návrh domu od hmotového uspořádání až po drobné detaily v interiérech. Vycházíme z jednoho obřího kamenného bloku, který formujeme odebíráním, principem, kterým právě kamenolom časem dosáhne svého vzhledu. Polygony třech čtyřpodlažních bytových domů jsou odtěženy terasovitým způsobem, který přivádí do každého bytu dostatek světla, současně ale zabraňuje přímým výhledům do protilehlých oken. Hmoty jsou členěny tak, aby netvořily spojitou vizuální bariéru. Jednotlivé fasády nalézají působivé výhledy na okolní kopce. Natočení fasád do ulice naopak respektuje stavební čáru a dotváří nároží.

Ukázat celý příběh

plus-icon

Společná zahrada poskytuje rezidentům prostor pro množství různých aktivit a nabízí rozličná místa k odpočinku, ale i setkávání se sousedy.

Zajímat by vás mohly
i tyhle projekty