GRILL CASTOR

GRILL CASTOR

GRILL CASTOR

Chomutov

Public

2020

GRILL CASTOR

GRILL CASTOR

GRILL CASTOR

Chomutov

Public

2020

GRILL CASTOR
GRILL CASTOR
161
vyprojektovaných
m2
Dřevo

Opalované

Podhledy

Kovové

Detaily

Dřevěné

Původní restaurace byla součástí hotelového komplexu a vždy sloužila jak pro hotelový provoz, tak i pro klienty zvenčí.

Inspirace grilováním

Hlavní myšlenkou návrhu se stala inspirace celým výrazně charakteristickým způsobem přípravy pokrmů na grilu. Provoz ale nejde vždy dostatečně otevřít a umožnit přímý kontakt, proto je nutné emoci zprostředkovat jinak. Mezičlánkem kuchyně - jídelní část se tedy stal černý box/gril, otevřený směrem k návštěvníkovi. Gril je tmavý a žhne. Je přehledný a nabízí se. Stává se jevištěm. Stejně jako je finální pokrm servírován s maximální pečlivostí, důrazem na detail a estetiku, je jídelní část měkká a světlá a návštěvníka konejší. Stává se hledištěm.

Tenhle příběh vyrostl pod taktovkou

Provoz restaurace

Jídelní část restaurace tvoří otevřený prostor s barem. Interiér je prosvětlen prosklením severo-východní fasády objektu, přes které se dá vstoupit na terasu. Hlavní prostor je s oběma budovami hotelu provázán spojovacími krčky a je tak průchozí. Toalety jsou přímo přístupné z jídelního prostoru.

Ukázat celý příběh

plus-icon

Proces grilování je příliš zajímavý na to, aby zůstal návštěvníkovi skryt za zdmi kuchyně. Provoz ale nejde vždy dostatečně otevřít a umožnit přímý kontakt, proto bylo nutné emoci zprostředkovat jinak.

Zajímat by vás mohly
i tyhle projekty