CNC & Active

CNC & Active

CNC & Active

Praha

Work space

2022

CNC & Active

CNC & Active

CNC & Active

Praha

Work space

2022

CNC & Active
CNC & Active
vyprojektovaných
m2
Inspirace

Améba

Koncept

Organismus

Zónování

Prostorové vazby

Czech News Center (CNC) patří mezi největší mediální domy ve střední Evropě. Denně přináší informace pro miliony lidí, kteří chtějí být v obraze. V redakcích pro ně připravují populární tituly, jako je Blesk, Sport, Reflex, E15, Svět motorů a 80+ dalších tiskovin a webů.

Digitální organismus

Uvnitř mediálního domu najdeme výrazný, proměnlivý a živý organismus plný technologií, vybavení pro moderní způsob práce, usnadňující lidem činnost, zvyšující jejich výkon. Mediaméba denně absorbuje velké množství dat a informací, přetváří je a vydává do světa v upravené, stravitelné formě. Tak jako práce mediálního domu je různorodá, obsahuje tvorbu deníků i týdeníků v širokém záběru segmentů tak i mediaméba reaguje na okolí svou barevností.

Tenhle příběh vyrostl pod taktovkou

Améba / Prvok / Organismus

Hlavní inspirací byl drobný organismus, prvok, améba, trepka. Organismus živící se informacemi, které zpracovává a šíří. Půdorysný tvar budovy navíc připomíná trepku. Pro lepší orientaci ve specifickém oboru médií, žurnalistiky, sociálních sítí jsme hledali inspiraci u zahraničních realizací velkých mediálních domů s kvalitním řešením interiéru. Předlohou nám byli velikáni jako BBC v Cardiffu, Londýně, dále ITV Media. Vycházeli jsme též z výrazných místních vzorů, například z karlínské "fabriky" Economia.

Ukázat celý příběh

plus-icon

Mediální dům je chápán jako komplexní digitální mikrosvět, který neustále zpracovává informace a dále je šíří do okolí. Rušný prostor jež se vyvíjí a přizpůsobuje moderním technologiím. Návrh prostor mediálního domu se opírá o tyto myšlenky a do objektu vkládá nový digitální organismus.

Zajímat by vás mohly
i tyhle projekty