Chrustenice

Chrustenice

Chrustenice

Residential

2019

Chrustenice

Chrustenice

Chrustenice

Residential

2019

Chrustenice
Chrustenice
170
vyprojektovaných
m2
Umístěno

Ve svahu

Dům

S výhledy

Otočeno

Za sluncem

Po několika letech se nám ozval spokojený klient, se kterým jsme již navrhovali rekonstrukci bytu na Břevnově. Největším kreativcem byl právě on, když přišel s nápady jako postel na zdvižných pístech, masivní ocelová „Íčka“ s pojízdnými svítidly či „cetrisová“ kuchyně.

Dům ve svahu

Nejkrásnějším momentem celého pozemku je výhled na Loděnický potok se strání porostlou listnatými stromy. Svažitý pozemek umožnil dvoupatrový dům zasadit hmotově do terénu tak, aby byl přístupný z obou úrovní. Tvar domu je obdélníkový s šikmou střechou orientovanou hřeben po vrstevnici. Příjezdová cesta pod svahem je zakončena parkovacím přístřeškem pro 2 auta. K domu je z jižní části přistavena lehká terasa s grilovacím místem.

Tenhle příběh vyrostl pod taktovkou

Dispozice

Příchodovou cestou se propleteme skrze gabiony ke vstupu do domu. Do interiéru vstupujeme uprostřed celkové dispozice. Každé patro disponuje ložnicí a koupelnou se zázemím. Jižní část domu je dvoupatrová s obytným prostorem, kuchyní, jídelnou a pracovnou. V horním podlaží je možné vystoupit na zahradu s bazénem. Široký vikýř umožňuje panoramatický výhled z galerie v patře.

Ukázat celý příběh

plus-icon

Zadání bylo plné skvělých experimentů, které mají architekti rádi.

Zajímat by vás mohly
i tyhle projekty