Lenka Komárková

Architektka

Kvalita našeho prostředí nás činí lepšími.

Mechové mládí

Kreativitu testovala již od mala stavěním mechových koberečků mezi kmeny, domů na stromě až po bunkry, později lepením složitějších modelů z časopisu ABC. Pokračovalo to návrhem nábytku do sdíleného pokoje se sestrou, aby se v pubertě navzájem nepovraždily a mohly obě spokojeně dýchat. Na gymnáziu se nejvíce vyžívala v matematice a deskripci, odpoledne v zušce objevovala krásy estetiky a po večerech šila šaty na maturiťák.

Autocad jako tužka

Na ČVUT Lenka ovládla další kreativní nástroje jako např. Autocad, který je dnes její tužkou. Ve Sketchupu ověřuje své ideje a ve Photoshopu je dotváří k dokonalosti. Jelikož je v praxi teprve rok, na zhmotnění mnoha svých nápadů teprve čeká, architektura je totiž běh na dlouhou trať. Urbanismus o to víc, ten je jí z celé architektury nejbližší. Fascinuje ji komplexnost vazeb a organičnost v jeho logice, život sám. Čím je úloha zelenější, tím víc ji baví.

Relax i u šicího stroje

Zpět z digitálních vizí a návrhů se nejraději zpřítomňuje fyzickými aktivitami. Jít se vyběhat do přírody. Na hodině contemporary tance, na koncertě nebo v klubu. Nebo naopak když jí pod rukama vznikne u šicího stroje pěkný batoh či sukně.

projektů
let praxe